"Międzynarodowy Dzień Ziemi" - zajęcia z dziećmi w przedszkolu oraz udział przedszkolaków w Pikniku Ekologicznym i Warsztatach Edukacyjnych zorganizowanych przez Gminę Bolków - 22.04.2022 r.

Dnia 22 kwietnia 2022 r. w naszym przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych odbyły się zajęcia propagujące postawy proekologiczne z okazji „Międzynarodowego Dnia Ziemi.” Najmłodsze przedszkolaki z grupy „Iskierek” połączyły zajęcia edukacyjne oraz akcję sprzątania Ziemi w przedszkolnym ogrodzie. Natomiast trzy pozostałe grupy po przeprowadzonych zajęciach w przedszkolu, udały się na „Piknik Ekologiczny – Sprzątanie Rzeki” zorganizowany przez Gminę Bolków oraz pracowników Urzędu Gminy i Miasta Bolków. W trakcie pikniku dzieci uczestniczyły w warsztatach ekologiczno – plastycznych podczas których poszerzyły swoją wiedzę na temat gospodarki odpadami i wody. Na wspaniale zorganizowanych warsztatach dzieci samodzielnie wykonały własny słoiczek z cebulką kwiatową, wzięły udział w zajęciach z kropelką wody, wykonały drewnianą mandalę, wzięły udział w loteryjce z nagrodami oraz eksperymetnach badawczych z nagrodami, na których mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat segregacji odpadów oraz recyklingu. Dodatkową atrakcją dla dzieci było spotkanie z pracownikami COM-D, którzy opowiedzieli dzieciom o zaletach i wadach swojej pracy. Dodatkową atrakcją była możliwość wejścia do kabiny kierowcy Śmieciarki. Na zakończenie pikniku każde dziecko otrzymało wiele atrakcyjnych upominków, które dzieci zabrały ze sobą do domów. Był to wspaniały dzień, pełen emocji i wrażeń. Bardzo dziękujemy p. Burmistrzowi oraz pracownikom Urzędu Miasta w Bolkowie za możliwość uczestnictwa w tak wspaniale zorganizowanym dla dzieci pikniku ekologicznym.