06.05.2024r

Śniadanie I  - Pieczywo mieszane  z masłem, ser żółty , płatki jaglane na mleku (pochodne mleka, gluten) ogórek zielony, rzodkiewka, herbata z cytryną.
Śniadanie II - Płatki z mlekiem (gluten pochodne mleka), herbata z cytryną, jabłko.

Obiad - Krupnik ryżowy, (seler,  gluten), makaron z serem (pochodne mleka),  kompot.

07.05.2024r.

Śniadanie I - Pieczywo mieszane z masłem, sałatka jarzynowa,  kawa zbożowa (pochodne mleka, gluten), sałata, szczypior, papryka, ogórek zielony.
Śniadanie II - Biszkopty, jogurt owocowy, pomarańcza,  herbata owocowa (gluten, pochodne mleka).
Obiad - Zabielana zupa pomidorowa z makaronem  (seler, gluten, pochodne mleka), ziemniaki, kotlet schabowy, brokuł gotowany na parze,  (gluten), kompot.

08.05.2024r.

Śniadanie I - Pieczywo mieszane  z masłem, wędlina , płatki owsiane na mleku (gluten, pochodne mleka) ,szczypior, pomidor, ogórek kiszony , sałata lodowa, herbata z cytryną.
Śniadanie II - Maślana z masłem i miodem, mleko, jabłko ( gluten).
Obiad - Krupnik jęczmienny, (gluten, seler), kopytka, pulpeciki z indyka w białym sosie, marchewka z jabłkiem, (gluten), kompot.

09.05.2024r.

Śniadanie I - Grahamka  z  masłem,  jajecznica na maśle, kakao,  (gluten, pochodne mleka) , pomidor, ogórek zielony , sałata lodowa, papryka.
Śniadanie II - Kaszka kuskus z musem truskawkowo - jogurtowym, herbata owocowa, (pochodne mleka, gluten).
Obiad - Zabielana zupa ogórkowa z ryżem  (seler, gluten, pochodne mleka),   ziemniaki z koperkiem,  ryba z pieca w sosie greckim,  (gluten, ryba),  kompot.

10.05.2024r.

Śniadanie I - Grahamka z masłem,wędlina drobiowa, kakao,  (gluten, pochodne mleka), papryka czerwona, szczypior, sałata lodowa, rzodkiewka..
Śniadanie II - Płatki kukurydziane na mleku
, banan,  herbata owocowa (gluten, pochodne mleka).
Obiad - Kapuśniak  z  ziemniakami, (seler, gluten, pochodne mleka),  ziemniaki z koperkiem
, pałeczka z kurczaka z pieca, sałata pekińska z pestkami dyni w sosie słodko - kwaśnym, kompotowym , kompot.

*Jadłospis może ulegać modyfikacji

**Dzieci mają cały czas dostęp do  niegazowanej wody mineralnej.

Alergeny występujące w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten.

2. Skorupiaki i produkty pochodne.

3. Ja i produkty pochodne.

4. Ryby i produkty pochodne.

5. Orzeszki ziemne (arachidowe).

6. Soja i produkty pochodne.

7. Mleko i produkty pochodne.

8. Orzechy.

9. Seler i produkty pochodne.

10.Gorczyca i produkty pochodne.

11.Nasiona sezamu i produkty pochodne.

12.Dwutlenek siarki.

13.Łubin.